Barvy, které nechávají dřevo dýchat

Barvy OSMO COLOR na dřevo venku

Osmo je přírodní, neboť zkušenost přináší moudrost.

Dřevo je organická látka. Jeho buňky mohou, podobně jako buňky lidské kůže, pohlcovat vlhkost a opět ji odevzdávat. Osmo nátěry na dřevo jsou založeny na přírodních olejích a voscích. Olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř. Vosk vytvoří elastický, porézní povrch a chrání dřevo z vnějšku. Dřevo tak zůstane trvale hezké a elastické.

Suroviny, které jsou vhodné pro člověka, jsou dobré i pro dřevo: slunečnicový olej, sójový olej, lněný olej a olej z bodláku jsou základem našich nátěrů na dřevo. Naše přírodní vosky jsou povoleny v potravinářské oblasti, pigmenty jsou vyčištěny a bez škodlivých těžkých kovů nebo znečištění.

Osmo nátěry na dřevo mají nezvykle vysoký podíl barevných pigmentů a oleje. Tím jsou vydatnější a výborně kryjí již s prvním nebo druhým nátěrem. Výsledkem je, že s OSMO nátěry ušetříte, protože s jednou plechovkou Osmo nátěru na dřevo natřete asi dvakrát tolik čtverečních metrů jako s obvyklými barvami. Tím se výrazně snižuje cena 1 m2 ošetřeného povrchu a to je třeba připočítat k dobru.

Zapomeňte na časově náročné celoplošné obrušování. Osmo nátěry se neloupají, netvoří šupiny a nevydrolují se. Protože fungují jako spojení dřeva a nátěru, provádí se renovace pouze přetíráním starého nátěru způsobem – na starý nátěr – nový nátěr = renovace hotová.

Osmo nátěry na dřevo – sami cítíte ten rozdíl.