Barvy, které nechávají dřevo dýchat

Dřevěné lavičky perfektně ošetřené i v exteriéru

Fotografie 1:
Lavičky vyrobené ze smrkového dřeva. Dřevo je nejdříve ošetřeno Osmo Impregnací dřeva WR č. 4001, řezné hrany jsou zavoskované Osmo Voskem na řezné hrany č. 5735. Ochrana dřeva je docílena pomocí Osmo Ochranné olejové lazury č. 728 odstín Cedr. Lavičky najdete v Bratislavě v části města – Dúbravka.

Fotografie 2:
V Dúbravce najdete i tyto smrkové lavičky. Dřevo je obdobně ošetřeno Osmo Impregnací dřeva WR č. 4001 a řezné hrany jsou zavoskované Osmo Voskem na řezné hrany č. 5735. Barvy laviček jsou ovšem tentokrát dosaženy Osmo Selskými barvami: Karmínově červená č. 2311, Královská modř č. 2506, Sluneční žlutá č. 2205 a Nordicky červená č. 2308. Barevná různorodost tak hezky rozveseluje okolní prostředí.

Fotografie 3-4:
Lavičky jsou místem pro odpočinek. Tyto lavičky jsou vyrobeny z dubového dřeva. Ochrana dubového dřeva v exteriéru má své úskalí, neboť dub obsahuje třísloviny, které vzlínají na povrch a při současném působení vody se ve dřevu vytváří černé skvrny.

Proto je důležité dubové dřevo v exteriéru ošetřit tak, aby tento defekt byl co nejvíce potlačen. Tyto lavičky vyrobila a OSMO nátěry ošetřila profesionální truhlářská firma z Litomyšle – Truhlářství Vajrauch. Nejříve bylo dřevo ošetřeno Osmo bezbarvou Voskovou impregnací na dřevo č. 4006 a následně Jednorázovou lazurou HS+ č. 9242 Jedlově zelená. Tuto kombinaci zvolila truhlářská firma z důvodu, že požadavek investora zněl zcela jasně: přírodní, zdravotně nezávadný nátěr.

(klikněte na fotografii pro zvětšení)