Barvy, které nechávají dřevo dýchat

Stavby v přírodním bezbarvém provedení na dřevině sibiřský modřín

Fotografie 1-2:
Na fotografiích můžete obdivovat dřevostavbu, na jíž byl použit jako fasádní obklad Sibiřský modřín. O povrchovou úpravu se stará OSMO UV Ochranný olej bezbarvý EXTRA č. 420, který  zachová dřevo přírodní a zdůrazní tzv. mokrý efekt. Tzn. že struktura a fládrování dřeva se ještě více zdůrazní. Takto vypadá dřevo s uvedeným nátěrem po 3 letech.

Fotografie 3:
Majitel domu si přál zachovat dřevinu sibiřský modřín v bezbarvém provedení, ale zároveň s požadavkem nátěru s ochranou proti šednutí dřeva. Přesně to poskytuje výrobek OSMO UV Ochranný olej bezbarvý EXTRA č. 420. Renovace OSMO nátěrů jsou v případě, že jsou již zapotřebí velmi jednoduché. Stačí fasádu ostříkat vodou, abychom se zbavili prašných částic, nechat opravdu dobře vyschnout, abychom měli jistotu, že póry dřeva jsou bez obsahu volné vody a tudíž dobře připravené k přijmutí olejnatých látek. Poté stačí fasádu přetřít stylem „na starý nátěr – nový nátěr“ ve velmi slabém renovačním nátěru.

Fotografie 4-5:
Trávit dovolenou u vody v takto přirozených ekologických dřevostavbách jako na čtvrté a páté fotografii by se líbilo každému.  Fasáda, zastřešení terasy stejně jako terasové pochozí dílce jsou ze dřeviny sibiřský modřín. Fasádní dřevo je ošetřeno výrobkem OSMO UV Ochranný olej bezbarvý EXTRA č. 420 a Terasa je ošetřena výrobkem OSMO Terasový olej teakový bezbarvý č. 007.

Fotografie 6-9:
Dřevěné fasády ze sibiřského modřínu se uplatňují i ve městech. Sledujte na dalších fotografiích realizaci rodinných domků ve slovenském Prešově. Investor se rozhodl chránit dřevo OSMO Impregnací dřeva WR č. 4001 a následně dřevo chrání 2 vrstvy OSMO UV Ochranného oleje bezbarvého č. 420 EXTRA.

(klikněte na fotografii pro zvětšení)