Barvy, které nechávají dřevo dýchat
Nízkotlaké stříkací pistole HVLP a Vysokotlaké stříkací pistole AIRLESSAIRMIX

Nízkotlaké stříkací pistole HVLP a Vysokotlaké stříkací pistole AIRLESSAIRMIX

Aplikace výrobku Dekorační vosk k aplikaci stříkáním

  • První nátěr: Aplikujte pomocí stříkací pistole s nádobkou, vysokotlaké stříkací pistole AIRLESS/AIRMIX nebo nízkotlaké stříkací pistole HVLP.

    Množství aplikovaného dekoračního vosku je – kromě jiného - závislé na druhu dřeva a typu povrchu a činí přibližně 35 – 40 g/m2. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání a poté přeleštěte povrch smirkovým plátnem se zrnitostí nejméně P220.

  • Druhý nátěr: Aplikujte pomocí stříkací pistole s nádobkou, vysokotlaké stříkací pistole AIRLESS/AIRMIX nebo nízkotlaké stříkací pistole HVLP.

    Množství aplikovaného dekoračního vosku je – kromě jiného - závislé na druhu dřeva a typu povrchu a činí přibližně 35 – 40 g/m2. Osmo Dekorační nátěr pro aplikaci nástřikem je možno aplikovat též štětcem nebo hadrem.

Parametry pro aplikaci

  • Stříkací pistole s nádobkou: stříkací tlak přibl. 3,0 – 3,5 bar; tryska přibl. 1,3 – 2 mm
  • Vysokotlaké stříkací pistole AIRLESS/AIRMIX: tlak materiálu cca 80 – 120 bar; tlak vzduchu cca 1 – 2,5 bar; tryska 0,28 – 0,38 mm. V závislosti na způsobu práce obsluhy, stavu zařízení a druhu a tvaru ošetřované plochy je nutno před aplikací parametry přiměřeně upravit.
  • Nízkotlaké stříkací pistole HVLP: vzhledem k velkému množství těchto zařízení nelze stanovit žádné orientační hodnoty nastavení.
Momentálně není skladem